SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Smörgåsspade 11063120
nr 1106 3120
Smörgåsspade
silver, 11 löt, Karl M Chor, Danmark, 1800-talets andra hälft, längd: 23, 5
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
måndag 1 maj 2017
kl 18:21:28
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver